REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Opóźni się powrót pociągów osobowych na trasie z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicyartykuł
Pokaż artykuł
Opóźni się powrót pociągów osobowych na trasie z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy
Niestety wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie uda się w tym roku uruchomić kolejowych połączeń na zr...
Światowi specjaliści od "małego atomu" pomogą OSGE zbudować pierwsze SMR-y w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Światowi specjaliści od "małego atomu" pomogą OSGE zbudować pierwsze SMR-y w Polsce
Orlen Synthos Green Energy (OSGE), kanadyjskie firmy Aecon i AtkinsRéalis oraz koncern GE Hitachi będą ściśle współpracować w celu przyspieszenia programu budowy małych reaktorów modułowych (SMR) w Polsce w oparciu technologię BWRX-300. Pierwszy blok może być gotowy już na początku najbliższej dekady.
Ogłoszono przetarg na najważniejszą część Parku Zielonej Energii w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na najważniejszą część Parku Zielonej Energii w Gliwicach
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach ogłasza przetarg, który ma wyłonić wykonawcę najważniejszego elementu Parku Zielonej Energii (PZE) – nowoczesnego bloku energetycznego składającego się z kotła wielopaliwowego (który w innowacyjny sposób pozwoli uzyskać energię z lokalnych odpadów nienadających się już do segregacji i dalszego odzysku) oraz infrastruktury towarzyszącej – m.in. magazynu ciepła i komina wraz z wieżą widokową. Zgodna z największymi standardami środowiskowymi instalacja wyniesie gliwickie ciepłownictwo systemowe na zupełnie inny poziom. Treść przetargu jest dostępna na stronie internetowej gliwickiego przedsiębiorstwa.
NU3 Warszawa Wolainwestycja
Pokaż inwestycję
NU3 Warszawa Wola
Warszawa, Kolejowa
Dolny Śląsk: SOLGAZ zainwestował w rozwój swojej fabryki AGD w Świdnicyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: SOLGAZ zainwestował w rozwój swojej fabryki AGD w Świdnicy
Polski producent AGD, firma SOLGAZ zainwestowała w rozwój swojej fabryki znajdującej się w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Firma zainwestowała w park maszynowy, dzięki czemu jest w stanie samodzielnie produkować wiązki przewodów elektrycznych do I, II i III generacji płyt gazowych "gaz pod szkłem". W świdnickiej fabryce stanęły m.in. nowe urządzenia do cięcia oraz multimedialne stanowiska montażowe.
Zabytkowa kamienica przy Jaracza po rewitalizacji. To jedna z pereł Śródmieścia Łodzi [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowa kamienica przy Jaracza po rewitalizacji. To jedna z pereł Śródmieścia Łodzi [ZDJĘCIA]
Kiedy Karol Wutke pod koniec XIX wieku wznosił swoją fabrykę mebli, z pewnością nie przypuszczał, że ponad 120 lat później jego kamienica (dziś ul. Jaracza 42) stanie się jedną z pereł Śródmieścia w Łodzi.
Kolejny krok ku budowie pierwszego odcinka Drogi Czerwonej w Gdyni - strategicznej inwestycji w Trójmieście [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok ku budowie pierwszego odcinka Drogi Czerwonej w Gdyni - strategicznej inwestycji w Trójmieście [FILM]
Przed Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) kolejny etap prac przygotowawczych dla pierwszego odcinka Drogi Czerwonej (Gdynia Chylonia - węzeł Kwiatkowskiego II). Dyrekcja złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU) dla ponad 5-kilometrowej trasy.
ARP S.A. dokapitalizuje Fabrykę Przewodów Energetycznych S.A. kwotą 34,5 mln zł artykuł
Pokaż artykuł
ARP S.A. dokapitalizuje Fabrykę Przewodów Energetycznych S.A. kwotą 34,5 mln zł
Strategiczny krok dla transformacji energetycznej Polski. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) finalizuje proces dokapitalizowania Fabryki Przewodów Energetycznych S.A. (FPE S.A.) z Będzina (województwo śląskie), kwotą 34,5 mln zł, co pozwoli ARP S.A. na objęcie 96,88% udziałów w spółce. Inwestycja ma na celu stabilizację finansową FPE S.A., zwiększenie jej potencjału produkcyjnego oraz wsparcie w realizacji kluczowych projektów dla sektora energetycznego i kolejowego.
Rusza budowa nowej fabryki transformatorów ZREW. 200 nowych miejsc pracy w Łodzi artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowej fabryki transformatorów ZREW. 200 nowych miejsc pracy w Łodzi
Panattoni BTS oficjalnie rozpoczyna w Łodzi budowę nowego zakładu produkcyjnego dla ZREW Transformatory S.A. Inwestycja o wartości 25 milionów franków szwajcarskich (ok. 115 mln zł) stanowi kamień milowy dla segmentu transformatorów energetycznych: pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych firmy i przyczyni się do powstania 200 nowych miejsc pracy. Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się 21 listopada 2025 roku.
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsce
Kolejna zła wiadomość dotycząca branży motoryzacyjnej (automotive) w Polsce. Do grona firm, które przeprowadzą grupowe zwolnienia dołączyła firma TOHO Poland Sp. z o.o., będąca częścią japońskiej TOHO Group. Firma podjęła decyzję o likwidacji swojej fabryki w Polsce, zlokalizowanej w Radomiu, w województwie mazowieckim. Pracę straci cała załoga polskiej fabryki tego koncernu.
W Zabrzu powstaje zakład produkcji innowacyjnych opakowań plastic-freeartykuł
Pokaż artykuł
W Zabrzu powstaje zakład produkcji innowacyjnych opakowań plastic-free
Kolejna inwestycja produkcyjna w województwie śląskim. Tym razem w liczącym 153-tysiące mieszkańców Zabrzu. Firma Eurosleeve S.A. wybuduje zakład produkcji innowacyjnych opakowań plastic-free.
Koreańska inwestycja z branży motoryzacyjnej z rządowym dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska inwestycja z branży motoryzacyjnej z rządowym dofinansowaniem
Kolejna duża inwestycja z branży motoryzacyjnej (automotive) w województwie śląskim z rządowym dofinansowaniem. Otrzymała je spółka Infac Poland, spółka należąca do koreańskiej firmy Infac Corporation, która wybudowała zakład produkcji obudowy do baterii pojazdów elektrycznych w Międzyrzeczu Dolnym (powiat bielski, gmina Jasienica), na Śląsku Cieszyńskim.
Gigantyczna transakcja w Gdańsku! Develia kupi nieruchomości stanowiące tereny dawnej Stoczni Cesarskiejartykuł
Pokaż artykuł
Gigantyczna transakcja w Gdańsku! Develia kupi nieruchomości stanowiące tereny dawnej Stoczni Cesarskiej
Jeden z największych deweloperów w Polsce Develia S.A. z Wrocławia zawarła z Gdansk Development Holding N.V., utworzonym przez dwóch belgijskich deweloperów: Alides i Revive, przedwstępną umowę dotyczącą nabycia 100% udziałów spółki Stocznia Cesarska Development, będącej użytkownikiem wieczystym nieruchomości stanowiącej tereny dawnej Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Wartość transakcji wyniesie ok. 550 mln zł i będzie się na nią składać wartość udziałów i spłata pożyczek zaciągniętych przez Stocznia Cesarska Development. Po finalizacji transakcji Develia na terenach Stoczni Cesarskiej planuje zrealizować wielofunkcyjny projekt obejmujący co najmniej 3000 mieszkań i dodatkowo lokale usługowe.
[Aglomeracja Wrocławska] Dwa wysokie biurowce staną przy południowym wlocie do miastaartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Dwa wysokie biurowce staną przy południowym wlocie do miasta
Na styku Wrocławia i Bielan Wrocławskich wkrótce pojawią się dwa nowe biurowce. Jeden z obiektów już...
[dolnośląskie] Silniki z fabryki Daimlera w Jaworze trafią do najnowszych hybrydowych Mercedesówartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Silniki z fabryki Daimlera w Jaworze trafią do najnowszych hybrydowych Mercedesów
Silniki produkowane w nowej fabryce Daimlera, która budowana jest w Jaworze na Dolnym Śląsku, trafią...
Warszawski rynek biurowy w IV kwartale 2021 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Warszawski rynek biurowy w IV kwartale 2021 roku
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) publikuje zagregowane dane dotyczące warszawskiego ryn...
Rynek powierzchni biurowych w Warszawie w III kwartale 2021 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Rynek powierzchni biurowych w Warszawie w III kwartale 2021 roku
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) publikuje zagregowane dane dotyczące warszawskiego ryn...
Nowe wieżowce w Warszawie IIIartykuł
Pokaż artykuł
Nowe wieżowce w Warszawie III
W naszym nowym zestawieniu przyglądamy się kilku budowanym oraz niezrealizowanym wieżowcom w stolicy. Zapraszamy na film!
Firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, rozbuduje swoją polską fabrykę w Niepołomicach pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, rozbuduje swoją polską fabrykę w Niepołomicach pod Krakowem
Kolejny zagraniczny inwestor zdecydował się na rozbudowę swojej fabryki w Aglomeracji Krakowskiej. Tym razem jest to firma SOPEM, należąca do francuskiej Grupy Somfy, która zainwestuje 80 milionów złotych w rozbudowę zakładu produkcyjnego, znajdującego się w Niepołomicach pod Krakowem. Będzie to już trzecia rozbudowa tej fabryki, która jest największym obiektem produkcyjnym tej grupy w Europie.
Amerykański koncern kupuje fabrykę i centrum B+R systemów magazynowania energii akumulatorowejartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern kupuje fabrykę i centrum B+R systemów magazynowania energii akumulatorowej
Bardzo dobra wiadomość dla rynku pracy w Gdańsku. Kolejna inwestycja zagraniczna w tym mieście. Amerykański koncern Lyten przejmuje od Northvolt gdańską fabrykę Dwa ESS - największego w Europie producenta systemów magazynowania energii w bateriach - szwedzkiej firmy Northvolt. Warunki finansowe przejęcia nie zostały ujawnione przez żadną ze stron. Lyten i Northvolt planują sfinalizować transakcję w trzecim kwartale 2025 r.
REKLAMA